Ekranizacja powieści o polskim podróżniku – Projekt Biały Jaguar

Obce chwalicie, swego nie znacie – słowa te nadal są niesłychanie aktualne. Figura legendarnego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana niemal wszystkim, jednakże nie tak dużo ludzi spotkało się z Johnem Bobrem, bohaterem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” i „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty oraz globtrotera Arkadego Fiedlera. Nie jest to powieść historyczna, niemniej jednak kreacja Johna Bobra oparta jest na pewnych asumptach, a to znaczy drewnianej łodzi z tekstem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” znalezionej na wyspie Coche.

Jak wygląda kwestia ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak interesująca seria powieści dobitnie zasługuje na ekranizację – ma ona ogromny potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak i komercyjnym. Bajeczne przygody Johna Bobra to materiał, który idealnie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc porywającą prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć obserwatorom pamiętnych wrażeń, wzbudzając zachwyt oraz przenosząc w świat tropikalnych wysp. Wniosek nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Z jakiej przyczyny projekt Biały Jaguar przyciągnie obserwatorów?

Od bezbarwnej oraz w szeregu przypadków przygnębiającej codzienności można oderwać się fikcją, odwiedzając barwne, pełne życia zakątki tropikalnego świata. Jest to całkowicie inny świat, który wolno zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji i zaskakująco oryginalne, jak na produkcję przygodową, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu publiczności. Projekt Biały Jaguar sprawia, że wersja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej realna. Należałoby zatem zaciekawić się tym niesłychanie interesującym projektem, który bez zaprzeczania okaże się hitem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Wspaniała historia Johna Bobra – naszego lokalnego Robinsona Crusoe!

Niesamowite wyjazdy Johna Bobra bez wątpienia dostarczą publiczności bezmiar idealnej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając zupełnie nowe życie do serii klasyków. Jest to opowieść o naszym rodaku, globtroterze oraz nieustraszonym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów oraz pamiętnych przygód. Zmagania z dziką naturą, wojowniczy Indianie oraz poławiacze pereł – będzie to pełna życia historia, jaka pobudza wyobraźnię.
Należałoby nie zapominać, iż nie są to fakty dziejowe – John Bober jest wyłącznie luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Pomimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, w następstwie tego należałoby przenieść się w świat fantazji i przeżyć bajeczne przygody w tropikach. Projekt Biały Jaguar z pewnością przypadnie go gustu starym entuzjastom prozy Arkadego Fiedlera, jednakowoż także przyciągnie do niej oryginalną widownię, gotową zapoznać te dzieła w nowej, zekranizowanej formie.

Zobacz więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar