Jaki kupić depilator?

Depilatory stają się coraz bardziej legendarne wśród produktów do higieny oraz pielęgnacji. Zapewniają one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach wynajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki oraz śmiałe rozwiązania. Jak dokonać wyboru porządnego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Na te zapytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są rodzaje depilatorów?
Na rynku jesteśmy w stanie odkryć parę typów depilatorów. To, co je wyróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w najwyższym stopniu znane, gdyż są osiągalne w punktach sprzedaży już od dłuższego czasu. Ich mechanizm w większości wypadków oparty jest na płytach bądź też pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – w trakcie jej obrotu, odblokują się i zamykają, przez co mogą chwytać włoski. Depilator świetlny ma lampę, która naświetla konkretny obszar cery. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Wiąże się to z zahamowaniem powtórnego przyrostu włosa. Ostatni typ, czyli depilator laserowy, działa na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. Poprzez wzrost temperatury brodawka ulega uszkodzeniu bądź też też całkowitemu uszkodzeniu.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując depilator świetlny?
To, co warto wziąć pod szczególną uwagę w trakcie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, ponieważ każdy z nas ma inną odporność na ból – nazbyt duża moc urządzenia ma prawo sprawiać dyskomfort. Należałoby mieć na uwadze, że moc zawsze trzeba przystosować do depilowanego miejsca – cera pod pachami jest sporo bardziej czuła niż ta na nogach. Nie bez znaczenia jest także dopasowanie tego parametru do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl.com, mają akcesoryjną funkcję, jaką jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed kupnem?
Wybór depilatora laserowego nie jest bezproblemowym zadaniem. Pojedyncze modele różnią się między sobą nie tylko ceną, lecz też mocą sprzętu oraz dodatkowymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest niezwykle ważny. Znajdziemy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo bądź również akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych pragnień, bo każde z tych rozwiązań ma swoje walory i minusy.
Istotne są również funkcje, które mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Dostępne są np. oprogramowania do planowania depilacji czy też czujnik do rozróżniania typu cery.
Istotna jest też możliwość regulacji mocy, i dostępna ilość trybów pracy. By depilacja była skutecznie oraz bez problemu sfinalizowana na przeróżnych obszarach ciała, odpowiednio jest dostosować możliwości depilatora. Niektóre modele posiadają pomocnicze głowice lub nasadki – to naturalnie dzięki nim depilacja punktów wrażliwych odbędzie się bez bólu.