Nie przegap Suwalszczyzny – Suwałki czekają na odkrycie!

Nie ma tutaj miejsca na nudę, lecz za to jest nieskończenie wiele możliwości spędzenia czasu tak, jak lubisz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie kraju, do jakiego należałoby się wybrać choć raz, by przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Zerknijmy bliżej na to miejsce, abyś mógł przy następnych planach weekendowych uwzględnić również Suwalszczyznę jako kandydata do odwiedzenia.

Suwałki – najważniejsze informacje
Suwałki tworzą część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce i tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach notowana jest na rok 1688, jest to więc stosunkowo młode miasto na mapie stworzonego przez nas kraju.
Dziś miasto liczy sobie prawie że 70 tysięcy współlokatorów. Rozkwita pod względem kultury, gospodarki oraz edukacji. Mieszka się tutaj prawidłowo, o czym dowodzą ciekawe wydarzenia i newsy, z jakimi wolno się zapoznać z pomocą regionalnego portalu http://suwalki.net.pl . To niesłychanie właściwy serwis internetowy dla wszystkich zaciekawionych prawdziwym obliczem Suwałk.

Co czyni Suwałki rewelacyjnym, polskim biegunem północnym?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz to więcej wędrowców – oraz to nie tylko z Polski. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy oraz uwielbia spędzać wolny czas w ładnych okolicznościach przyrody – będzie kontent. Suwałki, a w takim razie stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w samej rzeczy ciekawym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Co wynika ze specyficznego mikroklimatu, z jakiego znana jest Suwalszczyzna?

  • gorące i duszne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Sama pogoda jest dopiero zapowiedzią do tego, jak niezwykle wolno odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści historii, gdyż przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej rozmaitości.
Bez jakichkolwiek zahamowań wybierz się do pięknej Suwalszczyzny!
Suwalszczyzna to rewelacyjna pozycja urlopowa dla każdego, kto nie ubóstwia nudy na wakacjach. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny wypoczynek, czy atrakcyjna architektura – wszystko to odnajdziesz w tej części Polski, a jeśli szukasz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • imprezy kulturalne i sportowe,
  • liczne galerie i muzea
  • fenomenalne obiekty sakralne,
  • rewelacyjne zaplecze kuchni regionalnej,
  • ogromne zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w najwyższym stopniu intrygujących punktów na mapie Suwalszczyzny jest zalew Arkadia. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie wolno spędzić w gruncie rzeczy miło czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś można odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Teren ten jest faktycznie atrakcyjny oraz z przyjemnością odwiedzany, szczególnie latem. Wypada niemniej jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy także ma w sobie właściwie mnóstwo uroku. Niewątpliwie to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaproponowania.